Kandydaci do sejmiku

Okręg I

Pozycja 1

Daniel Nykiel

Inżynier materiałoznawstwa, 38 lat, zamieszkały w Rzeszowie, od 8 lat żonaty. Zainteresowania: bieganie ultramaratonów, motoryzacja. Zdecydowałem się zaangażować całym sercem dla naszego województwa i wziąć udział w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Wcześniej kandydowałem w wyborach parlamentarnych z ramienia partii Polska Jest Jedna (PJJ) otrzymując od Was wiele głosów poparcia. Przez wiele lat pracowałem w branży lotniczej, w dziale technologicznym a później handlowym. Obecnie jestem członkiem zarządu województwa podkarpackiego partii Polska Jest Jedna a w swojej działalności gospodarczej pomagam innym ludziom zabezpieczyć ich potrzeby i przyszłość. Widząc to co dzieje się na świecie i w Polsce, jak nasi rządzący pchają nas do wojny i dzielą rodziny chociażby w pandemii , wraz z wspaniałymi ludźmi dookoła, zdecydowałem się współtworzyć KWW Ruch Obrony Polski. Chcemy zadbać o naszą małą Ojczyznę. Dzięki Panu Bogu i Waszej pomocy możemy odbudować to co zostało zniszczone. Teraz potrzebujemy Waszej pomocy w dniu wyborów.
„Nie daj zwyciężyć się złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Św. Paweł

Pozycja 2

Ewelina Anna Zaczek

Lat 41, zamężna, dwoje dzieci Od wielu lat śledzę sytuacje polityczna w naszym regionie, kraju i na świecie. Z moich obserwacji wynika, iż aktywność ludzka kończy się tylko na krytyce. Czas na działanie! Obecnie jestem sekretarzem partii Polska Jest Jedna na terenie województwa podkarpackiego i angażuje się w działalność społeczną w naszym regionie. Zdobyte doświadczenie, zapał do pracy oraz determinację chciałabym wykorzystać na rzecz lokalnej społeczności, służąc drugiemu człowiekowi. Nasz region ma ogromny potencjał ludzki, ekonomiczny, gospodarczy i naszym obowiązkiem jest go rozwijać. Uważam, iż politycy w naszym kraju zawiedli, dlatego zdecydowałam się zaangażować w Ruch Obrony Polski. Jestem przekonana, że już najwyższy czas, aby to Polacy zabrali głos, prawdziwi patrioci, którzy kochają Polskę jej tradycje, kulturę i historię. Chcę, żeby Podkarpacie było wdzięczne swoim seniorom i nimi się opiekowało. Uważam, że trzeba
inwestować w naukę i rozwój młodzieży, bo to przyszłość naszego narodu, to od nas zależy jakie
wzorce przekażemy przyszłemu pokoleniu.

Pozycja 3

Tomasz Kamiński

Absolwent wydziału Informatyki i Ekonometrii (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie). Od 1987 roku związany z obecnym województwem podkarpackim. Prywatnie spełniony mąż oraz ojciec, zawodowo Wicedyrektor Sprzedaży międzynarodowej organizacji zatrudniającej w Polsce około 900 osób. Działalność społeczna – Wiceprezes Stowarzyszenia WiR-KOPERNIK działającego na
rzecz społeczności lokalnej w gminie Czarna. Nasze projekty związane są z edukacją dzieci, ich szeroko rozumianym rozwojem jak m.in. zajęcia szachowe, lekkoatletyka lub piłka nożna. Kandyduję do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, gdyż jako osoba niezależna chcę wprowadzić nowe spojrzenie oraz rozwiązania dogodne dla naszego rejonu na miarę XXI wieku. Jak dobrze widzimy dotychczasowe działania decydentów nie są takie jakie my, przeciętni obywatele oczekujemy od reprezentujących nas osób – czas to zmienić!

Pozycja 4

Katarzyna Bobola

Jestem absolwentką amerykanistyki Ośrodka Studiów Amerykańskich przy Uniwersytecie Warszawskim. Od 2001 roku prowadzę mikro firmę – szkołę języka angielskiego. Kandyduję do Sejmiku Województwa Podkarpackiego aby wspierać działania dla dobra polskich mikro przedsiębiorców, chronić polskie dzieci przed szkodliwymi ideologiami, polskim seniorom poprawić jakość życia, oraz walczyć przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt.

Pozycja 5

Andrzej Lemiech

Mieszkam w Głuchowie koło Łańcuta. Mam 59 lat, jestem żonaty, mam 2 dorosłe córki. Posiadam wykształcenie średnie. Ukończyłem Studium Edukacji Narodowej i Studium Edukacji Samorządowej.

 

Pozycja 6

Zbigniew Władysław Szyszka

Lat 51, spełniony ojciec i mąż.
Moje doświadczenie zawodowe to trzydziestoletni staż pracy w firmie będącej liderem w Dolinie Lotniczej, w tym ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu dużymi zespołami. Posiadam wyższe wykształcenie, które zdobyłem na wydziałach Ekonomii oraz Prawa i Administracji. Zdecydowałem się na kandydowanie do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, ponieważ chcę mieć realny wpływ na kształtowanie warunków socjalnych, ekonomicznych i kulturowych w środowisku w jakim żyjemy – na Podkarpaciu. Chcesz mieć wpływ na otaczający Cię Świat? Jeśli TAK to oddaj głos na ludzi bez powiązań politycznych, którym na sercu leży rozwój Podkarpacia, a nie ambicje przywódców partyjnych.

Pozycja 7

Anna Graboś

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku geologia o specjalizacji kartograficzno-stratygraficznej. Pracowałam przez wiele lat w dużej firmie geodezyjno-kartograficznej w Rzeszowie, gdzie zajmowałam się m.in. kartowaniem map, analizą danych przestrzennych oraz ich implementacją do baz danych. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów z zakresu księgowości i przedsiębiorczości. Pełniłam funkcję managera w jednej z prestiżowych restauracji w Rzeszowie. Moje wiedza oparta na połączeniu doświadczeń pracowniczych jak i kadr zarządzających pomoże mi w realizacji zadań z zakresu rozwoju przedsiębiorczości z uwzględnieniem dbałości o potrzeby pracowników na Podkarpaciu. Moim priorytetem w realizacji zadań będzie wsparcie rolnictwa na Podkarpaciu. Uważam, że jest to strategiczne zadanie Sejmiku Województwa Podkarpackiego na najbliższe lata.
Utrzymanie tradycyjnego rolnictwa jest gwarantem bezpieczeństwa żywnościowego Polski. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest ukierunkowanie zmian w gospodarce i energetyce na wykorzystanie rodzimych złóż naturalnych. W dziedzinie edukacji jestem przeciwko ograniczaniu programu nauczania z zakresu historii w szkołach i całościowemu obniżaniu poziomu wiedzy. Pragnę przywrócić godność i należny szacunek polskim nauczycielom. Stoję stanowczo za ochroną dzieci przed niewłaściwymi ideologiami wprowadzanymi do szkół. Jeżeli jesteś zaniepokojony tym co się dzieje i bliskie Ci jest dobro naszej lokalnej społeczności, zacznij działać. Wybierz spośród tych którzy podpisują się pod wartościami Ruchu Obrony Polski.

Pozycja 8

Bogusław Chlebek

Urodziłem się Świdnicy, mam 65 lat . Wraz z małżonką mam dwóch synów i dwoje wnuków. Liceum ukończyłem w Lubaczowie. W Rzeszowie mieszkamy od 44 lat , ukończyłem Politechnikę Rzeszowską na Wydziale Budownictwa. od 1980 r do 1994 pracowałem w budownictwie w nadzorze budowlanym. W 1983 zorganizowałem Zakład Remontowo-Budowlany który prowadziłem do 1991 r. Następnie pracowałem na budowach w Niemczech gdzie pracowałem jako majster budowy w Niefern koło Stuttgartu a potem w Kolonii. Po powrocie do Polski w 1994 wraz z małżonką otworzyliśmy : NZOZ Zakład Diagnostyki Medycznej w Rzeszowie ul. Marszałkowska 9/1 w zakresie medycyny pracy i usług laboratoryjnych , który prowadzimy do dzisiaj .

Pozycja 9

Elżbieta Szetela-Bronhard

Mam 46 lat. Mieszkam w Kielnarowej. W swojej 25-letniej aktywności zawodowej wśród współpracowników jestem postrzegana jako osoba, która zostawia innym przestrzeń do przedstawienia swoich racji i argumentów. Lubię ludzi i lubię dzielić się z innymi zdobytym doświadczeniem i wiedzą. Działam tak, aby zrealizować postawione przede mną cele.