Kandydaci do sejmiku

Okręg III

Pozycja 1

Krystyna Lubera

Studiowałam na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jestem ginekologiem-położnikiem, pracuje w Poradni dla Kobiet. W pracy staram się łączyć metody z medycyny konwencjonalnej i medycyny naturalnej. W 2007 roku zostałam wybrana Lekarzem Roku w powiecie mieleckim. Kandyduje do Sejmiku, gdyż zależy mi na ochronie zdrowia Polek i Polaków. Pragnę bronić wartości rodziny, szacunku dla ludzkiego życia i wychowania w polskości.

Pozycja 2

Agnieszka Janiec

Absolwentka krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego – nauczyciel, trener, instruktor, pasjonatka ruchu w każdej formie. Studia podyplomowe: dwa kierunki przygotowujące do nauki przedmiotów zawodowych, zarządzanie oświatą, zarządzanie sportem i turystyką, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz liczne kursy, szkolenia rozwijające umiejętności i doskonalące warsztat nauczycielski. Po ukończeniu studiów, związana z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, od kilkunastu lat – autorka i realizatorka akcji charytatywnych, prowadząca olimpiady dla najmłodszych, współorganizatorka, kreator jak i kierownik wypoczynku dla dzieci i młodzieży, Cały czas ukierunkowana jednak na dydaktykę i pracę wychowawczą zarówno w szkole, jak i poza nią. Desygnowanie na kandydatkę do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, jest dla mnie misją z kredytem zaufania. Deklaruję zatem chęć godnego reprezentowania mieszkańców mojego regionu, skupienie na działaniach dla dobra wspólnego oraz determinację we wpływaniu na otaczającą rzeczywistość, by czynić ją przyjazną i gwarantować bezpieczeństwo mieszkańców. Nie interesują mnie podziały partyjne a swą osobliwą niezależność, spożytkować chcę na wykonywanie obowiązków wyłącznie proobywatelskich, uwzględniając przede wszystkim dobro ludzi.

Pozycja 3

Marek Panek

Lat 49, wykształcenie średnie. Członek partia Polska Jest Jedna założonej przez Rafała Piecha. Związany z licznymi lokalnymi inicjatywami w środowisku społeczno – katolickim, współzałożyciel wspólnot modlitewnych, działacz w pracowniczych związkach zawodowych. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Zawodowo – pracownik w zakładach przemysłu zbrojeniowego. Doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Kandyduje do Sejmiku Województwa Podkarpackiego gdyż chciałbym uczestniczyć w ustanawianiu lokalnych praw opartych na podbudowie typowo polskich wartości jak: Bóg, Rodzina ,Ojczyzna. Będę pracował z korzyścią i w obronie podkarpackich rodzin, podkarpackich rolników, przedsiębiorców i pracowników. Uczciwość, prawda, poszanowanie wartości oraz niezmienne zasady postępowania to moja dewiza. Proszę o Państwa głos – możecie mieć pewność, że nie zostanie on zmarnowany.

Pozycja 4

Anna Bernat

Mam 39 lat jestem żoną i mamą czwórki dzieci. Posiadam wykształcenie średnie. Jestem pracownikiem administracyjnym. Kandyduję do Sejmiku Województwa Podkarpackiego ponieważ zależy mi na naszej ojczyźnie. Pragnę, żyć w wolnym kraju i chcę mieć realny wpływ
na przyszłość naszych dzieci. Pragnę bronić wartości rodziny, szacunku do ludzkiego życia od poczęcia, aż do śmierci. Zależy mi na zdrowej żywności dla Polaków

Pozycja 5

Sylwester Kuziora

Lat 49, urodzony w Nisku, zamieszkały w gminie Pysznica, żonaty, jedno dziecko. Mgr inż. budownictwa, absolwent w 1999 Politechniki Lubelskiej Wydziału Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej na kierunku Konstrukcje budowlane i inżynierskie. Od 25 lat związany jestem zawodowo z „Mostostalem”, pracowałem na stanowiskach technicznych przy realizacji wielu kontraktów budowlanych: dróg, mostów, wiaduktów, hal, zakładów przemysłowych i elektrowni. Przez kilkanaście lat organizowałem klub sportowy. Mam wiele pasji m. in. sport, przyroda, ekologia, genealogia, historia a zwłaszcza ta regionalna. Ale największą pasją jest POLSKA i szczególnie moja „mała ojczyzna”. Dlatego, to jest powód dla którego teraz postanowiłem zaangażować się politycznie. Chciałbym, aby każdy mieszkaniec Podkarpacia każdego dnia spokojnie zasypiał i nie martwił się tym „co złego” przygotują dla niego rządzący. Wszystkie środki pieniężne jakie otrzymywałbym za sprawowanie funkcji radnego przeznaczę na cele charytatywne.

Pozycja 6

Marta Wryk

Jestem 43- letnią żoną i matką dwóch cudownych córek.
Studentką pedagogiki opiekuńczo -wychowawczej. Pracuję w Przedszkolu. Wolny czas spędzam z rodziną, która jest wysoko na liście moich priorytetów. Śpiewam (muzyka w moim życiu była od zawsze), jestem członkiem chóru parafialnego, a jak mawiał św. Augustyn ,,Kto dobrze śpiewa podwójnie się modli” . Prowadzę z mężem gospodarstwo rolne, praca na roli to nasza pasja i poświęcenie, dlatego popieram wprowadzenie prawdziwego wolnego rynku dla lokalnych producentów żywności. Jestem osobą otwartą, bezinteresowną, życzliwą, gotową do zespołowego ponoszenia ciężarów i poświęcenia własnego interesu w imię wspólnego dobra.

 

Pozycja 7

Krystian Wojtak