Kandydaci do sejmiku

Okręg V

Pozycja 1

Ryszard Wróblewski

Lat 47. Okręg nr.5 miejsce 1. Urodzony na Podkarpaciu w Przysietnicy, wiosce koło Brzozowa. Wykształcenie średnie uzyskanie w Zespole Szkół Technicznych w Sanoku. Prace rozpocząłem za granicą jako podwykonawca prac wykończeniowych i ogólno-budowlanych. Mąż i ojciec, osoba prawdomówna i szczera. Zainteresowania; malarstwo oraz amatorska uprawa pomidorów. Kandyduje bo chcę dbać realnie o interesy mieszkańców Podkarpacia. Jestem oburzony niszczeniem Polskiego rolnictwa oraz przedsiębiorców.

Pozycja 2

Elżbieta Wojewoda

Mam 55 lat, męża i trójkę dorosłych dzieci. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, kierunek nauczanie początkowe. Ukończyłam również studia podyplomowe z nauczania informatyki i studia podyplomowe z nauczania początkowego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Od 34 lat pracuję jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w ZSP w Domaradzu. Do moich zainteresowań należą przede wszystkim praca z dziećmi i historia regionu. Jestem osobą ambitną, pracowitą, wytrwałą, asertywną, otwartą na drugiego człowieka. W mojej pracy zawsze było ważne, aby wychowywać uczniów w duchu patriotyzmu i zasadach opartych na wartościach chrześcijańskich.

Pozycja 3

Krzysztof Długosz

Absolwent Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie. Lat 49. Żonaty, ojciec trójki dzieci. Rolnik. Miłośnik ciesielstwa artystycznego. Katolik, czynny działacz w szeregach organizacji kościelnych. Od urodzenia mieszkaniec województwa podkarpackiego. Od roku 2023 działacz partii Polska Jest Jedna. Od zawsze leży mi na sercu dobro Polski, a szczególnie mojego regionu, jego rozwój i bezpieczeństwo. Popieram inicjatywę Gadowskiego, Piecha i Sumlińskiego. Chciałbym, by moja OJCZYZNA była bezpiecznym i nowoczesnym domem dla wszystkich, a szczególnie dla młodego pokolenia, dlatego postanowiłem zgłosić swoją kandydaturę do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, jako osoba niezależna z ramienia stowarzyszenia polskiej prawicy – Komitet Wyborczy Wyborców RUCH OBRONY POLSKI i działać na rzecz dobra społeczeństwa.

Pozycja 4

Bartosz Kielar

Pozycja 5

Joanna Dobrowolska

Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Turystyka I Rekreacja. Przez ostatnie 15 lat prowadziłam działalność gospodarczą ,a wcześniej pracowałam w sektorze turystycznym . Wychowałam się i mieszkam w Bieszczadach. Rozwój naszego regionu jest dla mnie tak samo ważny, tak jak ochrona jego tradycji i kultury. Uważam za sprawę priorytetową zachowanie dziedzictwa kulturowego Podkarpacia oraz szczególna dbałość o bogactwo jego walorów Przyrodniczych. Od lat obserwuję sytuację w Polsce, i uważam za niezmiernie ważne decyzyjność obywateli, współpracę i wzajemne wparcie Polaków , w trosce o nasz kraj, nasze wspólne dobro, oraz przyszłość naszych dzieci. Chcę się zaangażować w proces odbudowy Polski bazującej na zdrowej polskiej żywności, polskim przemyśle i rzemiośle , Polski przyjaznej ,ale nie uległej!

Pozycja 7

Alicja Zając

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie Wydział Filologiczny oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie, Studia Podyplomowe Zarządzanie Oświatą. Nagrodzona odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – ,, Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Oddana pracy z młodzieżą jako nauczycielka języka polskiego i muzyki.
Prywatnie, spełniona żona, mama czwórki dorosłych dzieci oraz babcia czworga wnucząt, mieszkająca w Świerzowej Polskiej, pod Krosnem. Lat 56. Całe moje życie związane jest z pracą dla dobra środowiska, z którego się wywodzę. Nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej.
Zdecydowałam się kandydować do Sejmiku z ramienia Komitetu Wyborczego Ruchu Obrony Polaków, zrzeszającego prawych patriotów, gdyż drogie są mojemu sercu sprawy Polskiej rodziny – opartej na Bożych prawach, poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego i żywnościowego obywateli, a także przywrócenia zawodowi nauczyciela i polskiej oświacie należnej rangi. Z góry dziękuję za głos poparcia.

Pozycja 8

Mariusz Szpojnarowicz

Lat 52. Urodzony w Lesku, zamieszkały w Solinie, katolik. Bezpartyjny kandydat do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Lokalny przedsiębiorca, motocyklista, miłośnik żeglarstwa i muzyki. Żonaty, córka Jagoda, syn Sylwester, dwoje wnuków. Od 1995 r. prowadzę działalność gospodarczą w branży turystycznej i budowlanej. Jestem beneficjentem projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Popieram prawicową inicjatywę „GPS” – Gadowski, Piech, Sumliński i wszystkich ludzi , dla których ważna jest Polska. Zdecydowałem się kandydować do Sejmiku Województwa Podkarpackiego z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Obrony Polski, ponieważ chcę mieć realny wpływ na sprawy związane z naszym województwem. KWW Ruch Obrony Polski to prawdziwa prawica, inna od tej która zniszczyła polskie górnictwo, rolnictwo, przedsiębiorczość i stworzyła Matrix dobrobytu na kredyt. Chcę pokazać uczciwą i rzetelną pracę na rzecz rozwoju i poprawy warunków życia naszej małej ojczyzny. Mając Państwa rekomendację, dołożę wszelkich starań, aby jak najlepiej zadbać o nasze wspólne sprawy.

Pozycja 9

Edyta Węgiel

Pozycja 10

Dariusz Krukar

Absolwent wydziału Administracji i Prawa (Wyższa Szkoła Administracji i Prawa w Przemyślu), emerytowany funkcjonariusz Straży Granicznej. Od roku 2019 Rycerz Chrystusa Króla Polski. Baczny obserwator polskiej sceny politycznej, od urodzenia związany z województwem Podkarpackim. Prywatnie spełniony mąż i ojciec dwójki dzieci. Świadom ciężkości położenia, w jakim znalazła się nasza ukochana OJCZYZNA, a szczególnie Podkarpacie, tj. realne zagrożenie utraty suwerenności, szkodliwe decyzje zarządzających Polską, utrata Wiary w narodzie, promocja wszelkiej maści ideologii deprawujących młodzież i społeczeństwo, zamach na polskich przedsiębiorców i rolników, to czynniki, które skłoniły mnie do podjęcia decyzji o kandydowaniu do Sejmiku Województwa Podkarpackiego z ramienia stowarzyszenia polskiej prawicy – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI